» »

Kaj mislite o slo-tech

Kaj mislite o slo-tech

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

c3p0 ::

Aerosmith: Dream On, Dream on, ...

ahac ::

FrRoSt je izjavil:

ahac je izjavil:

Moderatorji tukaj premalo brišejo!
Na Slo-Tech discordu smo bolj strogi! ;)
https://discord.gg/ppCtzMW


:)):)):)):)):))

Daj, malo me razsvetli!! :O

Ta discord je tisto, ki ga tudi Mihi Salehar propagira in uporablja!??? :))

Nič ne vem o tem.
Ampak:
https://discord.gg/ppCtzMW



Mato989 je izjavil:

Slo Tech potrebuje generalno prenovo... predvsem je potrebno urediti da ko citiraš da se citira le zadnji citat, da ne scrolamo čez klobase citatov...

To pa res. :D
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

D3m ::

Ti pa imaš voljo, da promoviraš tole. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

FrRoSt ::

ahac je izjavil:


Mato989 je izjavil:

Slo Tech potrebuje generalno prenovo... predvsem je potrebno urediti da ko citiraš da se citira le zadnji citat, da ne scrolamo čez klobase citatov...

To pa res. :D


:)):)):|

Kako so že temu rekli!?? Sanja svinja kukuruz, a kukuruza nema! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

tomlin ::

Mato989 je izjavil:

Slo Tech potrebuje generalno prenovo... predvsem je potrebno urediti da ko citiraš da se citira le zadnji citat, da ne scrolamo čez klobase citatov...

Res je. Skrajno nepregledno postaja prebijanje skozi množico citatov. Raje prej odneham.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Na primer v temi o Rusiji, čemu je namenjena množica, klobasa predhodnih citatov, morda temu, da čim manj beremo o ruski agresiji na Ukrajini.

https://slo-tech.com/forum/t767997/33899
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

D3m ::

Tam so itak samo še pro-ukrajinci ostali. Brezvezna tema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

NuMaN ::

Scobodomiselne osebe so vedno manj na tem forumu: Poldi112, Fulk, Kamikaza ...

Smo pod diktaturo normijev.

Ali pa je vse skupaj samo duh (instant) časa, ki gi živimo sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Kayzon ::

Mato989 je izjavil:

Slo Tech potrebuje generalno prenovo... predvsem je potrebno urediti da ko citiraš da se citira le zadnji citat, da ne scrolamo čez klobase citatov...


Naj dodajo se opcijo izbris komentarjev ter samega racuna.

mtosev ::

Tisti, ki ste že dolgo časa, a se vam zdi, da se je slo-tech dosti spremenil v zadnjih letih?
Jaz sem tukaj od 2004 in se mi zdi, da je kr nekaj manj ljudi na forumu kot prej in dosti več trollov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AgJ1 ::

AgJ1 je izjavil:

ST je majhen delček slovenskega mainstream establišmenta, ki podpira "levi" del političnega spektra po principu, da "partija obvladuje vse pore družbe", ne glede na to, kako nepotrebno se bi to zdelo. Enostavno mora biti pokrito in pod kontrolo.
V tem smislu se, ko vodstvu foruma to politično ustreza, ne ozirajo na lastna pravila, ki tako postanejo "pravila", ko moderatorji sodelujejo v debatah, ki jih tudi moderirajo (seveda pristransko glede na lastna stališča in politične preference ozadja foruma).

V resnici bi to bolj kot forum za vse teme uporabniki morali jemati kot forum za tehnične teme in iskati kvalitetne "vse debate" drugje, kjer je železna partijska trda roka manj izrazita ali je sploh ni, saj zaradi odkritega norčevanja moderatorjev iz pravil lastnega foruma zaradi izpolnjevanja "leve" politične agende ozadja in futranja lastnih ranljivih egov to velikokrat ni mesto za korektno izmenjavo mnenj ampak je velikokrat mesto, kjer vlada argument moči in se zdravijo frustracije.

Dodal bi še, da se pozna utrujenost materiala pri moderatorjih, saj je moderiranje postalo leno in nekvalitetno, moderatorji pa slabo odzivni (razen ko imajo osebno motivacijo). Očitno imajo druge prioritete v življenju, kar je legitimno, vpliva pa skrajno negativno na kvaliteto foruma, saj je rezultat tega precej obmetavanja z iztrebki in kasneje “eci peci pec” sankcioniranje, ki nima učinka na recimo trole iz ruskih trol farm, učinkuje pa na dobronamerne forumaše, kar povzroča negativno selekcijo.

So pa ukinili "izbris računa", I wonder why. Oglaševalski evrčki ne smrdijo, količina pa je odvisna verjetno tudi od trendov števila članov itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

PrihajaNodi ::

Slo tech je super. Sam men so dal naziv ko sem pizdil o cepivih pa so me skoz cenzuriral. Drugace pa kul. Enostaven, pregleden sam iskalnik ne dela kar pa nikoli ni
Skratka ce bodo delal neke vizualne spremembe bo ku** ker vedno, vedno se nekaj zajebe
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Ima super iskalnik, reče se mu: site:slo-tech.com

D3m ::

mtosev je izjavil:

Tisti, ki ste že dolgo časa, a se vam zdi, da se je slo-tech dosti spremenil v zadnjih letih?
Jaz sem tukaj od 2004 in se mi zdi, da je kr nekaj manj ljudi na forumu kot prej in dosti več trollov.


A niso ti kralj trollov? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

mr_chai ::

tomlin je izjavil:

V splošnem se mi zdi v redu forum. Obstaja pa mnogo ljudi, ki tu sproščajo svojo negativno energijo z zmerjanjem, žaljenjem, sovražnim govorom etc.
Kar se tehničnih debat in člankov tiče, so pa večinoma OK


Če je ta forum tehnični, sem jaz Franc Rode.

joez7 ::

Zelo zanimiv peskovnik.
včasih je treba prebrskat kupe peska za uporabno zrno, :)
Ocena 8+

strictom ::

11/10 sajt. Bo pocas 20 let od prvega logina.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Utk ::

mtosev je izjavil:

Tisti, ki ste že dolgo časa, a se vam zdi, da se je slo-tech dosti spremenil v zadnjih letih?
Jaz sem tukaj od 2004 in se mi zdi, da je kr nekaj manj ljudi na forumu kot prej in dosti več trollov.

Ljudi je manj, ni pa več trolov, tudi nivo ni nič slabši, samo ljudje postajo vse bolj občutljivi. Če odpreš neko temo, ki privablja "pametne" komentarje, moraš pač to sprejet. Najprej te bo 10 ljudi skurcalo kako si neumen, potem ti bojo pa vseeno napisali kaj koristnega. Če si preveč občutljiv za to, pač ne odpiraj teme. To je zmeraj tako bilo, samo, sej pravim, ljudje so se pomehkužli.

Kodi ::

mr_chai je izjavil:

tomlin je izjavil:

V splošnem se mi zdi v redu forum. Obstaja pa mnogo ljudi, ki tu sproščajo svojo negativno energijo z zmerjanjem, žaljenjem, sovražnim govorom etc.
Kar se tehničnih debat in člankov tiče, so pa večinoma OK


Če je ta forum tehnični, sem jaz Franc Rode.

Točno to. Kot spremljam je eden največjih trolov prav OP.
Ravno zaradi takih ta forum propada.
Njegovi komentarji niso za na nek tak tehnični forum temveč za na overnet ali kakšen alter. Enim očitno ni jasno, kam sodi kakšna debata. Kolikor enega sranja ta človek naserje to ni mogoče. Nimam nič proti takim in drugačnim debatam toda večina ne sodi na ta forum.
Kot prvo na splošno preveč politike. Kot drugo pa vse drugo samo tehnična debata ne.
Me pa čudi da vodstvo oziroma moderatorji to dopuščajo.

Poldi112 ::

Utk je izjavil:

mtosev je izjavil:

Tisti, ki ste že dolgo časa, a se vam zdi, da se je slo-tech dosti spremenil v zadnjih letih?
Jaz sem tukaj od 2004 in se mi zdi, da je kr nekaj manj ljudi na forumu kot prej in dosti več trollov.

Ljudi je manj, ni pa več trolov, tudi nivo ni nič slabši, samo ljudje postajo vse bolj občutljivi. Če odpreš neko temo, ki privablja "pametne" komentarje, moraš pač to sprejet. Najprej te bo 10 ljudi skurcalo kako si neumen, potem ti bojo pa vseeno napisali kaj koristnega. Če si preveč občutljiv za to, pač ne odpiraj teme. To je zmeraj tako bilo, samo, sej pravim, ljudje so se pomehkužli.


Z mojega stališča je nivo občutno slabši. 20 let nazaj v političnih temah ni bilo tropa opic, ki ti v političnih temah na vsak argument odpisujejo zgolj, kako si plačanec kitajcev/rusov/...

Lahko da se motim, ampak pravila o argumentirani debati so se nekoč dejansko upoštevala, medtem ko je situacija danes diametralno nasprotna - edino pravilo je blejati uradno resnico.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

paradajzos ::

ST se zdi kot spletno mesto za ljudi, ki jih je malce povozil čas in ne dohajajo sodobnejšjih načinov deljenja mnenj in interakcije z drugimi.
Verjetno malo starejša publika. Oglasi za zdravo prehrano proti zaprtju, preprečevanju visokega pritiska in rešitvami za težave s prostato bi lahko bili čedalje bolj aktualni tukaj. :)

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

paradajzos je izjavil:

Oglasi za zdravo prehrano proti zaprtju, preprečevanju visokega pritiska in rešitvami za težave s prostato bi lahko bili čedalje bolj aktualni tukaj. :)


Ti bom dal prostato, mulc! Kar vprašaj svojo mamo in poTRDila bo, da jih ni!

paradajzos ::

Miki N je izjavil:

paradajzos je izjavil:

Oglasi za zdravo prehrano proti zaprtju, preprečevanju visokega pritiska in rešitvami za težave s prostato bi lahko bili čedalje bolj aktualni tukaj. :)


Ti bom dal prostato, mulc! Kar vprašaj svojo mamo in poTRDila bo, da jih ni!

O tem sem pisal. Potrjeno s tvoje strani. :)

IL_DIAVOLO ::

paradajzos je izjavil:

ST se zdi kot spletno mesto za ljudi, ki jih je malce povozil čas in ne dohajajo sodobnejšjih načinov deljenja mnenj in interakcije z drugimi.
Verjetno malo starejša publika. Oglasi za zdravo prehrano proti zaprtju, preprečevanju visokega pritiska in rešitvami za težave s prostato bi lahko bili čedalje bolj aktualni tukaj. :)


Bere se, da ti tudi nisi vec med mlajsimi in si zelis, da ne bi bil kot ostala tvoja generacija 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

paradajzos ::

Sem med mlajšimi, tule malo preletim in čekiram kaj je starcem aktualno.

nejc_nejc ::

Podsvojostreho šel v hurac, tole je ostalo.....ni napacno z upoštevanjem gausa.

mtosev ::

Rabim priznati, da sem se tukaj na forumu dosti novega naučil, ker sem bil noob ko sem se registriral.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c23po ::

Jaz pogrešam gumb "Vrh strani" na koncu kometarjev.
Računalniki nimajo spominov.

Miki N ::

mtosev je izjavil:

Rabim priznati, da sem se tukaj na forumu dosti novega naučil, ker sem bil noob ko sem se registriral.


Ah daj no mtosev, saj ti si še vedno n00b po srcu. Tukaj imamo mi Normiji prednost saj ohranimo tisto noobovsko mladostnost in vedno znova odkrivamo nove stvari, medtem ko so Supermani že naveličani vsega.

klemenSLO ::

c23po je izjavil:

Jaz pogrešam gumb "Vrh strani" na koncu kometarjev.

recimo da klik na 'Home' tipko na tipkovnici to reši :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Pithlit ::

klemenSLO je izjavil:

c23po je izjavil:

Jaz pogrešam gumb "Vrh strani" na koncu kometarjev.

recimo da klik na 'Home' tipko na tipkovnici to reši :)

Kdo se sploh še onegavi po forumu s fizično tipkovnico?
Life is as complicated as we make it...

TESKAn ::

Pithlit je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

c23po je izjavil:

Jaz pogrešam gumb "Vrh strani" na koncu kometarjev.

recimo da klik na 'Home' tipko na tipkovnici to reši :)

Kdo se sploh še onegavi po forumu s fizično tipkovnico?

Uh, če pomislimo, kaj je bilo aktualno ob nastanku slo-techa, ko je bila na koncu še robas.si, pametnih telefonov ni bilo niti v jobsovi glavi, socialna omrežja kot jih razumemo danes -> non-existent...četrt stoletja nazaj, v računalniku manj diska kot danes RAMa na grafični kartici, RAMa pa tolk, da ne bi blo danes za en zavihek v browserju...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gospod ::

Zaradi poštene objektivnosti bi morali izključiti vse politične teme in dopustiti samo tehnične teme kajti moderator foruma ni nikoli 100% ne pristranski.
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

pegasus ::

Glede na temo "članek o email.si" to ni več slo-tech, pač pa slo-whine ali mogoče slo-emo. Idealen pašnik za raznorazne trole, ki hočejo špilat pastirje. Bo počasi čas, da se neha tu zgubljat živce in energijo ...

Pithlit ::

pegasus je izjavil:

Glede na temo "članek o email.si" to ni več slo-tech, pač pa slo-whine ali mogoče slo-emo. Idealen pašnik za raznorazne trole, ki hočejo špilat pastirje. Bo počasi čas, da se neha tu zgubljat živce in energijo ...

A te kdo sili? Ti pridržim vrata?
Life is as complicated as we make it...

mtosev ::

pegasus je izjavil:

Glede na temo "članek o email.si" to ni več slo-tech, pač pa slo-whine ali mogoče slo-emo. Idealen pašnik za raznorazne trole, ki hočejo špilat pastirje. Bo počasi čas, da se neha tu zgubljat živce in energijo ...

Je vsaj zabavno na forumu in modom zagotovo ni dolgčas. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

delavec44 ::

Bi moral prej kdo drug oditi kot pegasus.

V-i-p ::

@pegasus: kaj si se pa zdaj ob mojo objavo obregnil? Na s-t nas je sigurno še dosti takih, ki se tistega obdobja radi spominjamo in glede na vse kar se objavi na s-t mislim, da je tisti članek čisto solidno branje, sploh pa sem temo odprl v loži in ne v kakšnem od tech oddelkov...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pegasus ::

Nisem samo nate ciljal, na večji del preostalih objav tudi ...
Ubistvu je cela tema kar šolski primer bralnega razumevanja ... stvari, ki so razložene v članku, folk ne prebere, razume po svoje ali bluzi kar nekaj v tri krasne ... ah ja, welcome to internets.

mtosev ::

pegasus je izjavil:

Nisem samo nate ciljal, na večji del preostalih objav tudi ...
Ubistvu je cela tema kar šolski primer bralnega razumevanja ... stvari, ki so razložene v članku, folk ne prebere, razume po svoje ali bluzi kar nekaj v tri krasne ... ah ja, welcome to internets.

Let me be your guide... :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c23po ::

Pithlit je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

c23po je izjavil:

Jaz pogrešam gumb "Vrh strani" na koncu kometarjev.

recimo da klik na 'Home' tipko na tipkovnici to reši :)

Kdo se sploh še onegavi po forumu s fizično tipkovnico?

KlemenSLO, hvala! Priznam, da težko berem drobni tisk.
Pithlit, priznam. Grešnik sem, grešim...
Računalniki nimajo spominov.

Pithlit ::

Ni panike. En očenaš (tanov) pa ti bo vse odpuščeno. Mir s teboj.
Life is as complicated as we make it...

Miki N ::

Če je tanov bo težko očenaš, bolj osebanaš.

feryz ::

Slo tech drži gor politika in trolanje.
Če še to dvoje izgine, bo ostalo par postov dnevno. Videno že povsod.
Pač še zadnji relikt zgodovine in žalostno bi bilo, da še ta izgine.
Čeprav neizbežno bo.

Pithlit ::

feryz je izjavil:

Slo tech drži gor politika in trolanje.
Če še to dvoje izgine, bo ostalo par postov dnevno. Videno že povsod.
Pač še zadnji relikt zgodovine in žalostno bi bilo, da še ta izgine.
Čeprav neizbežno bo.

Ah dej... Na sosednji temi imaš problem ko folk ne ve da obstaja baterija na praktično vsakem desktop-u.

Je pa res da se z DIY comp-i ukvarja vse manj folka. Pa Linux je ratal zlo User friendly, Windows se ne sesuva po 3x na dan ter na sploh se folk s temi sploh ne ukvarja več ker visijo pretežno na androidu in ios. Posledično je techničnih vprašanj, s tem v zvezi, precej manj.
Life is as complicated as we make it...

feryz ::

Realno gledano tehničnih vprašanj sploh ni. Par na teden in to takih, da moraš 3x premisliti, ali so pri op-ju vsi doma.
Ravno tako moraš biti resno prizadet, da čakaš na odgovor na forumu, pri vseh pripomočkih, ki so ti dandanašnji na voljo.

Pithlit ::

Ne vem, jaz načeloma sprašujem takrat ko drugje ne najdem. Niso po vsi taki... Kot je razvidno iz vprašanj tipa: "kje najt prijatelje/babo" Al pa "kako operem gate".

Kar se tehničnih vprašanj tiče sem se pač navadila na to da neuk folk obstaja. In so njihova vprašanja čist legitimna. Se namreč spomnim stranke ki me je vsa panična klicala ker ji po dveh dneh nikakor ni uspelo izklopit prenosnika. Lahko bi jo imela za neumno, pa sem raje sprejela to da pri 70 letih pač te izkušnje nima, se ji ne da brskat po netu za rešitvijo (niti ne ve kje) in pa da mogoče rabi nekoga da spije kavico z njo.
Life is as complicated as we make it...

mtosev ::

To je res. Vidim trend, da vse več ljudi uporablja android naprave in vse manj računalnikov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c23po ::

Z DIY se je masovno ukvarjala generacija mulcev, ki so popoldan stopili pred blok in so za igrače imeli dve letvi, šrauf in šraufenciger. Ta generacija je ustvarila naprave, ki zanesljivo delujejo in jih položila v zibko današnjih geekov. Slednji svoje socialno okolje ne gradijo z ustvarjanjem, ampak z nakupi dragih igrač. Za te ni važno koliko časa in kako kvalitetno delujejo. Njihova glavna lastnost je izpopolnjevanje samopodobe.
Uporaba androida je posledica tega. Ustvarjena je dovolj zanesljiva naprava, ki jo lahko uporablja vsakdo, tudi tisti, ki sicer tehnološke igrače ne bi nikoli vzel v roke. (24 obrokov mesečno v nedogled.) In ta tehnološka igrača je tako zanesljiva, da odlično poganja tako svoje osnovne funkcije (komunikacija), kot dodatke za nagrajevanje ega. Izvirni greh je bil selfi.
Zato Tošetov trend ne pove ničesar. Je golo dejstvo.
Računalniki nimajo spominov.

2dark ::

Moderatorji zganjajo diktaturo. Bluefish brise poste brez razloga


Pojasnil ne daje za svoja dejanja.

Forum je zasebni ampak nihce nima prebice brisat postov kakor se mu zljubi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debata o slo-tech. Do kdaj še? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11512443 (6622) Nedasemiveč

Predlog: oddelek za sproščen in nemoderiran chat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
747338 (6245) hojnikb

Konec Slo-Techa in kje bi "hengali" potem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10110231 (6984) BigWhale

Več podobnih tem