» »

Silo

Silo

Temo vidijo: vsi

matobeli ::

Itak podpiram knjižnice in si, vsaj dokler ne preberem prve, nisem mislil nič nabavit.

Dokler nisem zagledal tegale: Tole bkm definitivno nabavil https://www.amazon.com/gp/aw/d/14778491...

Han ::

Trenutno je ena na Bolhi za 50 eur.

kuglvinkl ::

Han je izjavil:

Trenutno je ena na Bolhi za 50 eur.


Triologija?

V vsakem primeru bo v jeseni spet zaloga IMHO.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Silos iz 2014, nekih 600 strani, sej to je vse skupaj al samo prva knjiga? Mal je zmeden vse skupaj...

Aja, je tud ena enaka za 7 in ena za 8eur. Tko da jo bom verjetno kar vzel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Han ::

Na tisto za 7 eur sem se že jaz obesil. ;)

matobeli ::

Bemtiš, res je! sem moral tisto za 8 vzet.

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

A je sploh v Slo? se spodobi imet tut paperback, ne sam kindle. Ko bo spet na voljo :) vse skupi mislim, da je 1500 strani.


Jaz sem jo prebral na Kindlu, potem sem pa kupil se nek komplet paperback, kjer so vse tri knjige v skatli.

cebelar123 ::

V slovenščini je samo prva knjiga. Vsaj jaz tako sklepam iz števila strani.
Zakaj niso mogli dejansko prevesti naslova Wool mi pa sploh ni jasno, ker nobeni knjigi ni naslov Silos.
Pa tudi vprašanje, če se splača imeti samo prvo knjigo v slovenščini ostale pa v angleščini.
Pa tudi če bo kdaj ja v slovenščini bo to nek komplet, ki bo spet izgledal čisto drugače.

Zgodovina sprememb…

fulk ::

Tudi jaz sem gledal kaj za kurac je Silos.
Butasti prevod. Ampak ja 600 strani je definitivno samo ena knjiga.

dussan ::

Jaz sem prebral prvo v slovenščini (Silos), ostali nista prevedeni. Se pa vse dobi v naših knjižnicah.

oo7 ::

Še nobeden pogledal 5 epizode ? :P

matobeli ::

Že včerej :P

kuglvinkl ::

v redu je. Še posebej, k pred spanjem berem še knjigo :).

Sam še vedno ne vem, a je to kakšen slow burn, al ne, ker ne vem, koliko velika je zgodba.
Your focus determines your reallity

oo7 ::

Kaj je bila fora s tistimi zvezdami ? Verjetno jim ne predvajajo pravega neba ?

Kar se pa tiče umiranja pa je verjetno varna samo Rebeka.

kuglvinkl ::

Zdej sem prišel do SW, k zna predvajata ultra-mega-giga takšno resolucijo :). Mogoče dons kasnej zaspim.
Your focus determines your reallity

LeXani ::

oo7 je izjavil:

Kaj je bila fora s tistimi zvezdami ? Verjetno jim ne predvajajo pravega neba ?

Kar se pa tiče umiranja pa je verjetno varna samo Rebeka.


Vzorec zvezd se ponavlja, pač copy-paste.
Čas prve prijave 04.11.2005

Okapi ::

oo7 je izjavil:

Kaj je bila fora s tistimi zvezdami ? Verjetno jim ne predvajajo pravega neba ?


Kot sem jaz razumel, sploh ne vedo, kaj so zvezde.

matobeli ::

Kar se tiče okolja ne vedo nič. Če so res vse spucal kar bi govorilo o zunanjosti ne bi smel vedet niti tega da je zemlja okrogla, ma kaj to, ne vedo niti kaj je jezero, gora... Mikrobi so očitno tudi izven slike. Praktično srednji vek.

Kar fascinantno, da si recimo umivaš roke pa niti ne veš zakaj. Ali pa kot zdravnik daješ antibiotike/zdravila, striktno po nekih starodavnih navodilih.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kaj je bila fora s tistimi zvezdami ? Verjetno jim ne predvajajo pravega neba ?


Kot sem jaz razumel, sploh ne vedo, kaj so zvezde.


Tako je, ja. Ni jim bilo cisto jasno kaj zvezde so. Veliko stvari sicer izvedo iz knjig, ki jih imajo ampak precej stvari je bilo unicenih.

fulk ::

Tega pa jaz ne pomnem v knjigi, da ne bi vedeli o zvezdah. Mislim, da so kar direktno diskutirali o zvezdah in anomalijah na le-teh.

matobeli je izjavil:

Kar se tiče okolja ne vedo nič. Če so res vse spucal kar bi govorilo o zunanjosti ne bi smel vedet niti tega da je zemlja okrogla, ma kaj to, ne vedo niti kaj je jezero, gora... Mikrobi so očitno tudi izven slike. Praktično srednji vek.

Kar fascinantno, da si recimo umivaš roke pa niti ne veš zakaj. Ali pa kot zdravnik daješ antibiotike/zdravila, striktno po nekih starodavnih navodilih.


Kot rečeno. Iz spomina se ne spomnem, da bi bili v knjigi tako neuki. Nenazadnje, imajo vrtnarijo, kjer zakopljejo in reciklirajo umrle in mislim, da celo omenijo kompostiranje.
Serija se mi zdi malce pretirava.
Ampak, me že malce spomin daje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

Matej_K ::

Kje sem jaz zgrešil te zvezde?, pogledam popoldne še enkrat...
... .. .

kuglvinkl ::

V knjigi je vec o zvezdah
Your focus determines your reallity

darkolord ::

Matej_K je izjavil:

Kje sem jaz zgrešil te zvezde?, pogledam popoldne še enkrat...
Un model k sedi v kafeteriji, riše vzorce, pa je teli šerifinji pokazal, kako se zvezde vrtijo

Okapi ::

Ampak ne zvezde, ker ne ve, kaj so to. Govori o nekih lučeh na nebu, za katere ne ve, kaj so.

kuglvinkl ::

Spoiler









Iz knjige - we are not alone :).
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Tak slow burn je tale serija, da sem preprican, da v prvi sezoni ne bomo docakali konca Wool knjige ampak bomo ostali nekje na polovici, pri tretji knjigi.

kuglvinkl ::

Kje, unravelling?
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Posible spoiler alert.


.
.
.
.
.
.
.
.

kuglvinkl je izjavil:

Kje, unravelling?


Ja, po mojem bomo prisli do naslednjega cleaninga in potem bo konec sezone, cliffhanger in pol bomo drzal pesti, da bo se naslednja sezona. :>

V resnici je pa cel omnibus tko napisan, da je res tezko izlocit samo del zgodbe in ga spakirat v serijo.

fulk ::

Prvi dve epizodi sta bili prehitri, ostale so pa kr počasne.

Sicer pa ni mi jasno zakaj so tako zajebali pri izgledu cleaning skafandra. Tehnično neprimerno in neskladno z knjigo, pa več dela za prop department.

stratosD ::


is that woke?:8)

fulk ::

Mogoče.
Serija ne gre egzaktno po knjigi.

Nikec3 ::

Mah, jaz sem sicer nekaj knjige prebral, ampak se po mojem za gledalca preveč ukvarjajo s temi umori in notranjimi spletkami. Prvi dve epizodi takoj dobiš močan teasing za zunanjost, nato vsi skupaj na to malo pozabijo in se ukvarjajo z notranjimi razprtijami. Sem vem, da je v knjigi dokaj podobno, ampak tam izpade ok.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kixs ::

Where did she go?!

Koliko delov ima sezona - 10?

kuglvinkl ::

A dej nehi, je sla cez hrib v seriji?
Your focus determines your reallity

kixs ::

Nimam pojma... to je bil zadnji stavek pred koncem dela.

kuglvinkl ::

A knjigo si prebral oz beres?
Your focus determines your reallity

kixs ::

Nisem. Tudi ne verjamem, da bi se lotil knjige.

BigWhale ::

Tale del je bil prva vecja deviacija od knjige. Vsaj tako se zdi na prvi pogled. Razen, ce ne delajo stvar mal bolj obskurnih nalasc.

kuglvinkl ::

ja, če bo šlo tako naprej, bomo prišli do konca prve knjige v S07E15. Kar je čist v redu IMO :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Jaz nimam občutka, da je slow burn. V vsaki epizodi se nekaj dogaja. Očitnih fillerjev ne vidim. Knjige nisem bral.

Zna pa biti zadnja epizoda 1. sezone še zanimiva glede na naslov.

fulk ::

Je že šla čez? Huh, to pa hitijo.

kuglvinkl ::

Ne, ni sla v TV seriji.

But - do run run you won't get far :)
Your focus determines your reallity

GupeM ::

Tisti, ki ste brali knjige, ne spoilat, prosim.

kuglvinkl ::

Ne bomo.

Priporocam knjigo. Jasno niso Bratje Karamazovi, tut prvi zavoj od B ne, je pa super boljs od internet noisa za zaspat. Pa mal pohitis glede na serijo al pa pocakas.
Your focus determines your reallity

GupeM ::

kuglvinkl je izjavil:

Ne bomo.

Priporocam knjigo. Jasno niso Bratje Karamazovi, tut prvi zavoj od B ne, je pa super boljs od internet noisa za zaspat. Pa mal pohitis glede na serijo al pa pocakas.


fulk je izjavil:

Je že šla čez? Huh, to pa hitijo.


Ne vem, ali je tole spoiler ali ne, ampak kakšno takšno vprašanje je hitro lahko spoiler. Nenameren.

fulk ::

Res je. Kolikor sem razumel zgoraj, naj bi se že odvilo v seriji, zato sem mislu, da je že mimo. Drugače ne bi omenjal. Je pa kuglvinkl že spoilal.
Bomo previdnejši naslednjič.

kuglvinkl ::

Apple TV+ has renewed its dystopian drama Silo for a second season. "As audiences around the world have become gripped by the mysteries and conspiracies buried within this fascinating subterranean world, viewership only continues to climb, and we are so excited for more secrets of the silo to be revealed in season two," stated Matt Cherniss, head of programming for Apple TV+.

https://editorial.rottentomatoes.com/ar...
Your focus determines your reallity

oo7 ::

Dobra napeta epizoda samo kaj, ko se konča s clifhangerjem >:D

Naslov zadnjih dveh epizod v prvi sezoni Gateaway in Outside. Outside ? :)

kixs ::

Ravno pogledal zadnji del. Bi kar nadaljeval z naslednjim :lol:

oo7 ::

kixs je izjavil:

Ravno pogledal zadnji del. Bi kar nadaljeval z naslednjim :lol:


Enako :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020740 (9974) DamijanD

Več podobnih tem